Agnieszka Zdrojek-Suchodolska

(ur. 1976)

Kompozytorka. Studia kompozytorskie ukończyła w Akademii Muzycznej w Poznaniu, pod kierunkiem Zbigniewa Kozuba.

Edukację muzyczną uzupełniała na Podyplomowych Studiach Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uczestniczyła w Warsztatach Twórczych z zakresu Kompozycji Muzyki Filmowej prowadzonych przez: Piotra Dumałę, Pawła Mykietyna, Philla Niblocka, Macieja Strzembosza,  Stanisława Syrewicza, Andrzeja Titkowa i Krzysztofa Zanussiego oraz z zakresu Kompozycji Muzyki Komputerowej, które prowadzili: Marek Chołoniewski i Cezary Duchnowski. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kompozytorskich, m.in. II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. R. Murraya Schafera w Poznaniu i IV Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Vox Basilicae Calissiensis w Kaliszu. 

Jej utwory wykonywane były na festiwalach muzycznych takich, jak: „Poznańska Wiosna Muzyczna”, „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu, „Festiwal Wiosny” w Poznaniu, „Międzynarodowy Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art” w Poznaniu oraz podczas „Międzynarodowych Warsztatów Teatru Sztuki Mimu Milczące ciało” w Warszawie. Zainicjowała cykl koncertów popularyzujących muzykę współczesną pod nazwą Kompozytorzy gnieźnieńscy i Goście, które odbywają się corocznie od 2010 roku. 

Pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu i Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.